قرقیزستان ,ابریشم ,جاده ,همکاری ,سفیر ,کشور ,سفیر قرقیزستان ,جاده ابریشم ,همکاری‌های دوجانبه ,پروژه‌های مشترک ,خواستار همکاری

سفیر قرقیزستان در پکن:

«بیشکک» خواستار همکاری با چین در چارچوب «جاده ابریشم» است

سفیر قرقیزستان در «پکن» از علاقه‌مندی «بیشکک» برای همکاری در پروژه‌های مشترک با چین در جاده ابریشم خبر داد.

۹۵/۰۷/۰۳ :: ۱۵:۲۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «کاناایم بقدی‌قول‌اف» سفیر قرقیزستان در «پکن» در انجمن «تنوع و گوناگونی فرهنگ در امتداد جاده ابریشم» که توسط ستاد مؤسسه «کنفیسیون» در این کشور برگزار شده بود از علاقه‌مندی قرقیزستان برای مشارکت در پروژه‌های مشترک با چین در «جاده ابریشم بزرگ» خبر داد.

سفیر قرقیزستان در چین افزود: توسعه همکاری فرهنگی و بشردوستانه میان قرقیزستان و چین یکی از بعدهای اصلی همکاری‌های دوجانبه است که در این راستا قرقیزستان علاقه‌مند به همکاری‌های دوجانبه در پرو‌ژ‌ه مشترک با چین در جاده ابریشم است.

به گزارش وزارت خارجه قرقیزستان، در این انجمن نمایندگان 40 کشور، وزارتخانه و ادارات چینی، سران 17 مؤسسه آموزشی چین و دانشجویان دانشکده کنفوسیوس از 50 کشور حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه «هان‌بان سوی‌لین» مدیر کل سازمان کنفوسیوس و در همایش اصلی نیز سفرای قرقیزستان، آذربایجان، گرجستان، ازبکستان، یونان و پاکستان سخنرانی کردند.

سازمان کنفوسیوس، یک شبکه بین‌المللی فرهنگی آموزشی است که توسط دولت چین از سال 2004 برای توسعه زبان چینی در خارج از کشور راه‌اندازی شده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950703000126

منبع اصلی مطلب : آسیا نیوز
برچسب ها : قرقیزستان ,ابریشم ,جاده ,همکاری ,سفیر ,کشور ,سفیر قرقیزستان ,جاده ابریشم ,همکاری‌های دوجانبه ,پروژه‌های مشترک ,خواستار همکاری
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : کاناایم بقدی‌قول‌اف در پکن:بیشکک خواستار همکاری با چین در چارچوب جاده ابریشم است